Pink Freud na Stadionie Narodowym w Warszawie

Pink Freud na stadionie narodowym

Pink Freud to polski zespół muzyczny założony w 1998 roku w Wrocławiu. Grupa łączy w swojej muzyce różne gatunki, takie jak jazz, rock, elektronika, funk czy muzyka klasyczna. Często nawiązują również do twórczości takich artystów, jak Frank Zappa czy Miles Davis.

Do najbardziej znanych utworów zespołu należą m.in. "Pies na krzyżu", "Szybki bilard", "Ostatni tabor" czy "Airspace" .

Skład zespołu zmieniał się przez lata, ale niektórzy z jego założycieli, jak saksofonista Wojciech Mazolewski czy klawiszowiec Tomasz Ziętek, pozostali w nim na stałe. Pink Freud ma na swoim koncie kilka albumów studyjnych, koncertowych oraz kompilacji.

Przeczytajmy relację z koncertu na Narodowym w Warszawie!

Cześć wszystkim jazzmanom!

Miałem niesamowitą przyjemność być na koncercie Pink Freud na Stadionie Narodowym w Warszawie, który odbył się podczas Warsaw Summer Jazz Days. To było coś naprawdę wyjątkowego, bo nie dość, że mogliśmy posłuchać wspaniałej muzyki, to jeszcze na tle pięknych widoków Warszawy.

Już sama sceneria robiła wrażenie. Na ogromnej scenie, którą zbudowano na środku stadionu, zagrał zespół Pink Freud. Wokół nich, na tle otwartego nieba, widać było iluminowane wieżowce i całą panoramę miasta. Poza tym, na trybunach zasiadło mnóstwo ludzi, którzy przybyli z różnych części Polski, by posłuchać muzyki.

A co do samego koncertu - był po prostu genialny. Pink Freud zagrał swoje największe hity, ale też kilka nowych utworów, w tym utwór "Airspace", który był dedykowany samemu stadionowi. To było coś naprawdę niesamowitego, słuchać muzyki jazzowej na tym ogromnym stadionie, a zarazem czuć intymność i bliskość z muzykami.

Jak powiedział jeden z członków zespołu podczas koncertu: "To jest coś, co zdarza się raz na sto lat, zagrać koncert jazzowy na stadionie". I to naprawdę było coś wyjątkowego.

Jeśli ktoś nie miał okazji być na tym koncercie, to bardzo polecam posłuchać albumów Pink Freud i zobaczyć ich na żywo, gdy tylko będzie taka okazja. To niezapomniane wrażenia!

Do zobaczenia na kolejnym koncercie!

Relacja od czytelnika strony Macieja z Koszalina

Ostatnio na naszym blogu

Noworoczny koncert basowy

Zespół "Bass Odyssey" zawitał na deskach teatru we Wrocławiu na koncert noworoczny, gdzie zgromadziło aż około

Koncert Kwartetu jazzowego

W klubo-kawiarni "Blue Note" w Gdańsku, ostatnio odbył się wyjątkowy koncert kwartetu jazzowego "The Groove Ma

Koncert bluesowy z okazji Dnia Matki

Zapraszamy do przeczytania relacji jednego z naszych czytelników z koncertu bluesowego w Chorzowie:

Jazzowy Jam Session w Rzeszowie

Chcielibyśmy podzielić się z Wami relacją z niezwykłego wydarzenia, które miało miejsce podczas obchodów Międz

Koncert Jazzpospolita

Jazzpospolita to polski zespół muzyczny grający jazz, rock i muzykę improwizowaną. Grupa po