Koncert Jazzpospolita

Koncert Jazzpospolita w Warszawie

Jazzpospolita to polski zespół muzyczny grający jazz, rock i muzykę improwizowaną. Grupa powstała w 2008 roku w Warszawie i od tego czasu zdobyła uznanie zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Jazzpospolita tworzy muzykę instrumentalną, łącząc różne style i gatunki muzyczne. Ich muzyka często łączy elementy jazzu, rocka, funk i elektroniki, co daje ciekawe i oryginalne brzmienie. Zespół jest znany z energicznych i dynamicznych koncertów, podczas których improwizacje i eksperymenty muzyczne odgrywają ważną rolę.

Grupa nagrała dotąd pięć albumów studyjnych: "Jazzpo!", "Almost Splendid", "3", "Impulse" oraz "Polka". Ich muzyka była wielokrotnie nagradzana, między innymi zdobyli nagrodę Fryderyka w kategorii "Jazzowy Album Roku" za album "3" oraz wyróżnienie Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Jazzowej "Jazz Juniors" za album "Impulse".

Relacja z jednego z koncertów zespołu

Wczoraj wieczorem w warszawskim klubie jazzowym Jazzowa Gęś na scenie wystąpił zespół Jazzpospolita, który wspaniale rozgrzał publiczność swoją muzyką.

Atmosfera w klubie była wyjątkowa - wypełnione po brzegi pomieszczenie tętniło energią, a ludzie skakali i tańczyli przy dźwiękach jazzu. Na scenie zespół Jazzpospolita zaprezentował swoje największe przeboje, rozpoczynając set od kawałka "Impulse" , który wywołał gromkie brawa ze strony widowni. Podczas koncertu artyści zaserwowali nam prawdziwe muzyczne doznania, wplatając w swoje utwory elementy rocka, funk i elektroniki. Solówki gitarowe i saksofonowe rozgrzewały publikę, a improwizacje muzyczne sprawiały, że nie dało się oderwać od sceny wzroku.

Zespół zagrał także swoje najnowsze utwory, które zostały przyjęte przez publiczność z ogromnym entuzjazmem. Szczególnie zachwyt wzbudził kawałek "Polka" , którym zespół zakończył swój występ. Wokół sali rozległy się okrzyki i brawa, a artyści zeszli ze sceny podziękowując za gorący przyjęcie.

Koncert zespołu Jazzpospolita był niezapomnianym wydarzeniem dla miłośników jazzu i muzyki improwizowanej. Artyści dostarczyli nam niezapomnianych wrażeń muzycznych i potwierdzili swoją pozycję jednego z najciekawszych polskich zespołów jazzowych.

Zbliżające się wydarzenia

Nasza redakcja zaprasza Was serdecznie na kolejne koncerty Jazzpospolita, które odbędą się już niebawem!
Można zakupić bilety już teraz przy pomocy naszego formularza:Wybierz lokalizację i datę:

Ostatnio na naszym blogu

Noworoczny koncert basowy

Zespół "Bass Odyssey" zawitał na deskach teatru we Wrocławiu na koncert noworoczny, gdzie zgromadziło aż około

Koncert Kwartetu jazzowego

W klubo-kawiarni "Blue Note" w Gdańsku, ostatnio odbył się wyjątkowy koncert kwartetu jazzowego "The Groove Ma

Koncert bluesowy z okazji Dnia Matki

Zapraszamy do przeczytania relacji jednego z naszych czytelników z koncertu bluesowego w Chorzowie:

Jazzowy Jam Session w Rzeszowie

Chcielibyśmy podzielić się z Wami relacją z niezwykłego wydarzenia, które miało miejsce podczas obchodów Międz

Pink Freud na Stadionie Narodowym w Warszawie

Pink Freud to polski zespół muzyczny założony w 1998 roku w Wrocławiu. Grupa łączy w swojej