Festiwal Warsaw Summer Jazz Days

Dzień 4

08.07.2021, czwartek
godz. 19
Sektor 1
Parter rząd 1-10 Balkon rząd 1A, 2A
190zł
Sektor 2
Parter rząd 11-17 Balkon rząd 1-5
160zł
Sektor 3
Parter rząd 11-17 Balkon rząd 1-5
130zł
Kolejność wykonawców w ramach dnia koncertowego może ulec zmianie.
Wykonawcy występują po sobie od godz. 19 bez specjalnych przerw

Proszę liczyć się z koniecznością okazania aktualnego testu lub potwierdzenia szczepienia na Covid 19.

Kup bilet

Wykonawcy

Antonio Sanchez Special Quartet / Donny McCaslin / Miguel Zenon / Scott Colley
Antonio Sanchez Special Quartet / Donny McCaslin / Miguel Zenon / Scott Colley
Nik Bärtsch’s Ronin
Nik Bärtsch’s Ronin
Camilla George Quartet
Camilla George Quartet

więcej o wykonawcach

 • Antonio Sanchez Special Quartet / Donny McCaslin / Miguel Zenon / Scott Colley
  Antonio Sanchez Special Quartet / Donny McCaslin / Miguel Zenon / Scott Colley

  Antonio Sanchez - drums
  Donny McCaslin - saxophone
  Miguel Zenon - saxophone
  Scott Colley - bass

  Antonio Sánchez to meksykańsko-amerykański perkusista jazzowy i kompozytor najbardziej znany ze współpracy z gitarzystą jazzowym Patem Methenym.

  W 1997 roku, kiedy Sánchez był jeszcze w konserwatorium, jego nauczyciel, Danilo Pérez, polecił go Paquito D'Riverze na stanowisko perkusisty w United Nations Orchestra Dizzy'ego Gillespiego, co doprowadziło do tego, że zaczął koncertować z tą orkiestrą. W 1997 roku Perez zaprosił Sáncheza do swojego akustycznego tria, co zaowocowało intensywnym koncertowaniem i nagraniem nominowanego do nagrody Grammy albumu „Motherland”. Trasa koncertowa sprawiła, że usłyszał go legendarny gitarzysta Pat Metheny, który po serii przesłuchań zaprosił Sáncheza do Pat Metheny Group.

  Grupa nagrała z Sánchezem dwa albumy. Pierwszy z nich, „Speaking of Now”, zdobył w 2003 roku nagrodę Grammy w kategorii Best Contemporary Jazz Album. Drugi album, „The Way Up”, ukazał się w styczniu 2005 roku. Sánchez był perkusistą różnych składów pod kierunkiem Metheny'ego. Pat Metheny Trio (Metheny, Sánchez i Christian McBride na basie) wydało w styczniu 2008 roku album „Day Trip”, który zyskał szerokie uznanie wśród krytyków jazzowych.

  W 2012 roku był perkusistą na albumie Pata Metheny'ego „Unity Band”. W 2006 roku Sánchez dołączył do grona wykładowców New York University. W następnym roku nagrał swój pierwszy solowy album „Migration” w wytwórni CAM Jazz. Na płycie znaleźli się Pat Metheny, Chick Corea, Chris Potter, David Sánchez i Scott Colley. Magazyn All About Jazz nazwał go "Jednym z najlepszych debiutów 2007 roku." Sánchez powiedział o albumie: "Nie chciałem, żeby ludzie mówili, że to album perkusisty... Chciałem, żeby to było coś, co może pochodzić od każdego instrumentalisty. Myślałem w kategoriach muzyki, a nie tego ile mam zagrać solówek. Chciałem, żeby muzyka była bardzo melodyjna i przystępna” W 2010 roku Sánchez wydał swój drugi solowy album, „Live in New York at Jazz Standard”, z pozytywnymi recenzjami. Podwójny album live został nagrany w nowojorskim klubie po amerykańskiej trasie koncertowej zespołu Antonio, w skład którego wchodzili Miguel Zenón na saksofonie altowym, David Sánchez na saksofonie tenorowym i Scott Colley na akustycznej gitarze basowej. W 2013 roku ukazał się jego trzeci solowy album. „New Life” został nagrany w styczniu 2012 roku. Znalazło się na nim 8 oryginalnych kompozycji, a wystąpili na nim Thana Alexa na wokalu, David Binney na saksofonie altowym, Donny McCaslin na saksofonie tenorowym, John Escreet na fortepianie i Matt Brewer na basie.

  W 2014 roku Sánchez skomponował muzykę do nagrodzonego czterama oscarami filmu „Birdman” z Michaelem Keatonem w roli głównej. Album ze ścieżką dźwiękową ukazał się 14 października 2014 roku. Partytura przyniosła mu nominacje do nagrody Złotego Globu za najlepszą muzykę oryginalną, nagrody BAFTA za najlepszą muzykę filmową , Critics' Choice Movie Award za najlepszą muzykę i Satellite Award za najlepszą muzykę oryginalną. Album Sáncheza z 2017 roku, „Bad Hombre”, przyniósł mu nominację do nagrody Grammy w kategorii Best Contemporary Instrumental Album.

  Jego ostatnim studyjnym albumem jest wydany w 2019 roku „Lines in the Sand”. Kontynuje cały czas współpracę z Patem Methenym. Ich ostatnia wspólna płyta to album gitarzysty z 2020 „From This Place”. 8 lipca w stołecznym klubie podczas 30. edycji festiwalu Warsaw Summer Jazz Days ten wybitny perkusista wystąpi ze swoim najmocniejszym składem czyli Antonio Sanchez Special Quartet, w którym zagrają wielkie indywidualności świata jazzu: Miguel Zenon na saksofonie altowym, Donny McCaslin na saksofonie tenorowym i Scott Colley na kontrabasie.

 • Nik Bärtsch’s Ronin
  Nik Bärtsch’s Ronin

  Nik Bärtsch - piano
  Sha - bass clarinet, alto saxophone
  Thomy Jordi - bass
  Kaspar Rast – drums

  Ronin to projekt równie intrygujący, co trudny do opisania, nie mieszczący się w żadnej w zasadzie kategorii muzycznej. Liderem i pomysłodawcą tej formacji jest Nik Bartsch, wszechstronnie wykształcony artysta muzyk, który studiował także filozofię, muzykologię i językoznawstwo. Od końca lat 90-tych konsekwentnie realizuje swoją koncepcję muzyki, przez krytykę zwaną „Zen funk”. Ostatnia płyta Ronina zatytułowana „Awase” została wydana dwa lata temu przez wytwórnię ECM, dla której Bartsch regularnie nagrywa od lat.

  Ten album jest świadectwem rozwoju jednej z najbardziej oryginalnych grup naszych czasów. Zarazem, kreśli on nową definicję dzisiejszej ‘ritual groove music’. Terminem tym Bärtsch określa połączenie jazzu, funku i współczesnej kompozycji, czyli mieszanki uprawianej przez Ronin. Członkowie zespołu, który w ostatnich latach przekształcił się z kwintetu w kwartet, podchodzą do nowego materiału z dużą dozą wolności i elastyczności.

  „Większa transparentność, więcej interakcji, więcej radości z każdego występu. Długo pracowaliśmy nad nowym repertuarem. Sprawdziliśmy każdą możliwość, zadbaliśmy o każdy szczegół” – konkluduje Nik Bärtsch. temu przez wytwórnię ECM, dla której Bartsch regularnie nagrywa od lat. Ten album jest świadectwem rozwoju jednej z najbardziej oryginalnych grup naszych czasów. Zarazem, kreśli on nową definicję dzisiejszej ‘ritual groove music’. Terminem tym Bärtsch określa połączenie jazzu, funku i współczesnej kompozycji, czyli mieszanki uprawianej przez Ronin. Członkowie zespołu, który w ostatnich latach przekształcił się z kwintetu w kwartet, podchodzą do nowego materiału z dużą dozą wolności i elastyczności.

  „Większa transparentność, więcej interakcji, więcej radości z każdego występu. Długo pracowaliśmy nad nowym repertuarem. Sprawdziliśmy każdą możliwość, zadbaliśmy o każdy szczegół” – konkluduje Nik Bärtsch.

 • Camilla George Quartet
  Camilla George Quartet

  Camilla George- alto sax
  Daniel Casimir- bass (upright and electric)
  Sarah Tandy - piano and keys
  Rod Youngs - drums

  Camilla George to urodzona w Nigerii saksofonistka, która jest mocno obecna na londyńskiej scenie jazzowej obok takich artystów jak Shabaka Hutchings czy Zara McFarlane.

  Po swoim debiucie , jaką była płyta „Isang”, ta londyńska kompozytorka i alcistka za każdym razem udowadnia, że jest jedną z najciekawszych postaci współczesnej międzynarodowej sceny jazzowej.

  Wydany dwa lata temu siłami labelu Ubuntu Music jej kolejny album „The People Could Fly” to zapierający dech w piersiach miraż karaibsko-afrykańskiej tradycji artystycznej (narracja albumu oparta została na książce z afrykańskimi opowieściami ludowymi), niejednokrotnie dubujących groove’ów oraz funkującego spiritual jazzu rodem z najznamienitszych nagrań Johna Coltrane’a.

pamiętaj

Pozostałe koncerty niebiletowane

Dzień 1
Klub "pardon to tu"
05
lipca
poniedziałek, g. 20:30
Dzień 1
Klub "pardon to tu"
Horny Trees Trio
Dzień 2
Klub "pardon to tu"
06
lipca
wtorek, g. 20:30
Dzień 2
Klub "pardon to tu"
Łoskot
Dzień 3
Klub "pardon to tu"
07
lipca
środa, g. 20:30
Dzień 3
Klub "pardon to tu"
Contemporary Noise Duo

Pozostałe koncerty biletowane

Dzień 5
Klub Stodoła
09
lipca
piątek, g. 19
Dzień 5 / Klub Stodoła
Theon Cross Quartet
Christian Sands
Julian Lage Trio
Sektor 1 190 zł
Sektor 2 160 zł
Sektor 3 130 zł
Dzień 6
Klub Stodoła
10
lipca
sobota, g. 19
Dzień 6 / Klub Stodoła
Jaimie Branch – Fly Or Die II: Bird Dogs Of Paradise
Yazz Ahmed
An Evening With Branford Marsalis
Sektor 1 190 zł
Sektor 2 160 zł
Sektor 3 130 zł
Dzień 7
Klub Stodoła
11
lipca
niedziela, g. 19
Dzień 7 / Klub Stodoła
Semiotic Quintet
Maciej Kitajewski Trio
Alina Bzhezhinska Quartet feat. Tony Kofi
John Patitucci/ Chris Potter/ Brian Blade Trio
Sektor 1 190 zł
Sektor 2 160 zł
Sektor 3 130 zł

Cena biletów

cena obejmuje cały dzień
Parter rząd Balkon rząd
1-10 1A, 2A
190zł
Parter rząd Balkon rząd
11-17 1-5
160zł
Parter rząd
od 18
130zł

Kup bilet

Cena Karnetów

cena obejmuje dni 8-11 lipca 2021
Parter rząd Balkon rząd
1-10 1A, 2A
650zł
Parter rząd Balkon rząd
11-17 1-5
550zł
Parter rząd
od 18
450zł

Kup karnet

Warsaw Summer Jazz Days