Festiwal Jazz Jamboree 2020

festiwal jazzowy

Festiwal Jamboree to coroczne wydarzenie muzyczne odbywające się w Warszawie , skupiające się na jazzie, ale także prezentujące muzykę z innych gatunków, takich jak blues, funk czy world music. Pierwsza edycja festiwalu miała miejsce w 1980 roku i od tamtej pory stała się ważnym wydarzeniem kulturalnym w Polsce.

Festiwal Jamboree prezentuje zarówno polskich, jak i zagranicznych artystów, w tym znanych muzyków jazzowych z całego świata. W programie festiwalu znajdują się koncerty, jam sessions, warsztaty, panele dyskusyjne i wystawy związane z muzyką.

Festiwal odbywa się zazwyczaj w październiku i trwa kilka dni. Jego organizatorem jest Fundacja "Jazz Jamboree", a wydarzenia odbywają się w różnych miejscach w Warszawie, m.in. w klubach muzycznych, teatrach i centrach kultury.

Relacja z drugiego dnia festiwalu

Drugi dzień festiwalu Jamboree miał miejsce 24 października 2020 roku w różnych miejscach w Warszawie. Na ulicach miasta panowała zimna, ale słoneczna pogoda, a miłośnicy jazzu zebrali się w klubach muzycznych, teatrach i centrach kultury, by wysłuchać koncertów.

Atmosfera była niesamowita - ludzie z różnych krajów i miast spotkali się w Warszawie, aby cieszyć się muzyką. W klubach grały zespoły z Polski i zagranicy, wśród których były takie gwiazdy jak Chick Corea, Snarky Puppy, Nils Landgren czy EABS.

Jeden z najważniejszych koncertów odbył się w Narodowym Forum Muzyki, gdzie wystąpił Chick Corea z zespołem The Spanish Heart Band. Muzycy zagrali swoje największe przeboje, a publiczność z zaciekawieniem słuchała jazzowych improwizacji.

W klubie Palladium wystąpił Snarky Puppy, amerykański zespół grający muzykę łączącą jazz, funk i rock. Znani z energicznych występów i wyjątkowego brzmienia, muzycy wypełnili klub po brzegi i wywołali entuzjastyczne oklaski.

Na zakończenie dnia, w klubie Stodoła, wystąpił polski zespół EABS, który gra muzykę inspirowaną jazzem, funk i hip-hopem. Młodzi muzycy zachwycili publiczność swoimi jazzowymi improwizacjami i energetycznym występem.

Drugi dzień festiwalu Jamboree był pełen niezapomnianych wrażeń i wyjątkowej atmosfery. Wszyscy uczestnicy byli pod wrażeniem niesamowitych koncertów i czekali na kolejne dni festiwalu.

Ostatnio na naszym blogu

Noworoczny koncert basowy

Zespół "Bass Odyssey" zawitał na deskach teatru we Wrocławiu na koncert noworoczny, gdzie zgromadziło aż około

Koncert Kwartetu jazzowego

W klubo-kawiarni "Blue Note" w Gdańsku, ostatnio odbył się wyjątkowy koncert kwartetu jazzowego "The Groove Ma

Koncert bluesowy z okazji Dnia Matki

Zapraszamy do przeczytania relacji jednego z naszych czytelników z koncertu bluesowego w Chorzowie:

Jazzowy Jam Session w Rzeszowie

Chcielibyśmy podzielić się z Wami relacją z niezwykłego wydarzenia, które miało miejsce podczas obchodów Międz

Pink Freud na Stadionie Narodowym w Warszawie

Pink Freud to polski zespół muzyczny założony w 1998 roku w Wrocławiu. Grupa łączy w swojej

Koncert Jazzpospolita

Jazzpospolita to polski zespół muzyczny grający jazz, rock i muzykę improwizowaną. Grupa po